Týmový hráč na druhý stupeň

matematika

Co tě u nás čeká?


Budeš členem druhostupňového týmu pedagogů a poneseš spolu s ostatními dospěláky zodpovědnost za to, jak se nejen druhostupňovým dětem ve škole daří. Budeš rozvíjet dovednosti dětí, předávat informace, podporovat dobré vztahy, mediovat náročnější situace, budeš dětem oporou i partnerem na cestě za poznáním. Budeš se věnovat učení, přípravám, poradám, plánování, akcím. Staneš se součástí chodu celé školy.

Jaké znalosti a dovednosti bys měl/a mít?


Hledáme do týmu pedagogů naší školy člověka, který rozumí dětskému světu a je ochotný učit se novým věcem. Potřebujeme, abys byl/a nadšený do přírodních věd, zejména matematiky a chtěla hledat způsoby, jak ji zprostředkovat dětem. Výhodou je obliba a znalost matematiky Hejného, nikoliv však podmínkou. 

Skupiny pro výuku bývají věkově, ale i dovednostně smíšené, důležitá je tedy schopnost diferencovat výuku a umět k žákům přistupovat individuálně podle jejich potřeb. Skupiny pro výuku jsou však menší a děti jsou zvyklé pracovat i samostatně.

Potřebujeme, abys měl/a předchozí zkušenost s dětmi, ideálně ve škole i mimo ni. Je důležité, abys uměl/a spolupracovat v týmu, přemýšlet mimo rámec běžných předmětů, chtělo se ti učit venku i chodit na exkurze. Bude ti u nás dobře, pokud budeš sdílet naše hodnoty a vizi.

Co nabízíme


Nabízíme hlavně pocit, že to, co děláme a jak se při tom cítíme, ovlivňujeme především my sami. Ve Vele máme svobodomyslné a respektující prostředí, tým přátelských lidí, kteří chodí do Vely rádi, pestrou a proměnlivou pracovní náplň. Pracovat na přípravách můžeš v kavárně, z domova, ve škole i před ní, vybavení (iPad) pro to dostaneš. Podpoříme tvoje další vzdělávání a budeme se starat o tvou psychickou pohodu. I kvůli tomu máme ve škole neomezený přísun výběrové kávy. Na platovém ohodnocení se domluvíme tak, aby se ti dobře žilo. Vícekrát za rok strávíme společně s týmem čas i mimo Prahu na horách nebo u rybníka.

Co teď?


Pošli nám svůj životopis a do průvodního motivačního e-mailu nezapomeň napsat, čím bys mohl/a náš tým doplnit, přidej své předchozí zkušenosti s dětmi. Spíše než aprobaci nám napiš, co tě zajímá, do čeho máš vhled, čemu se věnuješ a v čem se chceš zlepšit. Zajímá tě kromě matematiky i hudba? Uměl bys to, co tě zajímá, předat v angličtině? Tak to je skvělá zpráva a neváhej nám ji napsat.

Můžeš se k nám přidat ještě před koncem tohoto školního roku – třeba jen na den v týdnu, ale ideálně tak, abychom od září mohli společně zahájit nový školní rok.

E‑mail pro životopis:
sarka@skolavela.cz