Vážení rodiče,

minulý týden se nesl ještě ve znamení oslav 30. výročí Sametové revoluce.

Fotky a videa z celoškolního setkání, na které si děti připravily výzdobu a proslov, sdílíme ve složce.
Děkujeme, že jste se zúčastnili Otevřených tříd a těšíme se na setkání při další příležitosti. Již tento čtvrtek se můžeme ve škole potkat od 16h Na palubě na besedě s Tomášem Feřtekem. Těšíme se na viděnou.
Do složky jsme přidali nové fotky dospěláků.

Inspirace ze zahraničí
S Annou Neumannovou jsme uplynulý týden strávily na cestách po Dánsku a Švédsku, kde jsme navštívily několik základních škol. Přivezly jsme si inspiraci a nápady a také potvrzení, že cesta ke změnám je většinou dlouhá a náročná a vyžaduje hodně úsilí a trpělivosti od všech, kteří se na ni vydají. Navštívily jsme školy na různých místech, rozdílné i svou velikostí nebo zřizovatelem. Pár věcí měly ale společných. Nejdůležitější jsou v nich vztahy, klima a každodenní pobyt venku. Několik fotek ze škol v Kodani, Uppsale nebo Falunu sdílíme.

Jídelníček – prosinec
Připomínáme objednání stravování na následující měsíc. Zvolené obědy prosím vyplňte ve formuláři. Změny nebo odhlášky pak prosím provádějte e-mailem na bert@skolavela.cz.

Akce ve škole
Prosím, dejte nám vědět, zda má vaše dítě zájem o přespávání ve škole, které by proběhlo ze 17. na 18. 12.  A dále s ohledem na rodinné zimní dovolené prosíme ve stejném formuláři o informaci k přítomnosti dětí, které nejedou na zimní Školu v přírodě.

Přeji vám pěkné listopadové dny.

Za tým školy Vela,

Katka Kuberová