Vážení rodiče,
zasíláme zprávy z třináctého školního týdne. Děti z I. stupně navštívily svíčkárnu v Šestajovicích, starší děti se vydaly do domácí keramické dílny a někteří navštívili veletrh středních škol Schola Pragensis, kde si prohlíželi prezentace jednotlivých škol.

Ve složce s fotografiemi najdete dále ještě obrázky z dopoledních i odpoledních aktivit i páteční návštěvy výstavy v Rudolfinu.
Ve čtvrtek proběhlo další setkání Na palubě. Tentokrát bylo možné si s Tomášem Feřtekem povídat o tom, jak rodiče mohou spolupracovat se školami a školy s rodiči. Děkujeme za vaši účast.

Mikuláš
Ve čtvrtek 5. 12. se ve škole objeví Mikuláš a jeho přátelé. Starší děti z Mechové a Medové třídy, které se chtěly těchto rolí ujmout, plánují pro ostatní děti vlastnoručně upečenou nadílku doplněnou o ovoce a ořechy. Prosíme, neposílejte do školy další sladkosti, děkujeme. Dočkáme se také povídání o adventních tradicích a pokud se objeví čerti, budou spíše pro legraci :-).

Video
Zeptali jsme se pana Tichého, jak se mu líbilo v Otevřené třídě. Video ke shlédnutí najdete na našich facebookových stránkách.

Družinový pátek 6. 12.
6. 12. budeme od 13:30 do 15:30 v družině s dětmi tvořit výrobky s vánoční tématikou. Není potřeba se přihlašovat. Kdo bude ve škole a bude se chtít zapojit, je vítán.

Přespávání ve škole
Plánujeme přespávání ve škole, které by proběhlo ze 17. na 18. 12. Pokud jste nám ještě nedávali vědět, zda se vaše dítě zúčastní, vyplňte prosím formulář. Děkujeme.

Vánoční vernisáž
V pátek 20. 12. proběhne odpolední Vánoční vernisáž – setkání dětí, rodičů a školy. Bližší informace zašleme v příštích Lodních novinách, ale už teď se těšíme na viděnou.

Přeji vám pěkný začátek adventního období.

Za tým školy Vela,

Katka Kuberová