Vážení rodiče,

posílám shrnutí událostí prvního prosincového týdne. Medová třída vyrazila do divadla Minor na představení Sněhová královna, děti z I. stupně pak ve středu na vánoční výstavy podle svého výběru. Dětem z Mechové a Medové třídy děkujeme za přípravu a realizaci čtvrteční mikulášské nadílky (ta obsahovala i vlastnoručně upečené slané i sladké pečivo). Pro tým dospěláků z Vely jsme uspořádali Adventní večírek s překvapením – projížďku tramvají T3Coupé centrem Prahy.

Fotky z akcí dětí i dospělých si můžete prohlédnout ve složce.

Vela v noci 
V noci ze 17. na 18. 12. proběhne ve škole přespávání. Všechny děti, které o něj mají zájem a jsou přihlášeny přes formulář, by měly dorazit do školy nejpozději do 18h. Následně už ve škole zůstanou pouze děti a dospěláci z Vely.

S sebou je třeba mít podložku na spaní a přikrývku – ideálně karimatku a spacák, převlečení na spaní, zubní kartáček a pastu, malý ručník, teplé ponožky a plyšáka 🙂
Na večerním programu je společná večeře, čtení, pohádky/filmy a hry. Ráno navážou děti snídaní a programem rovnou ve třídách. Prvňáci budou ve středu 18. 12. ráno odcházet do divadla Minor, budou tedy potřebovat od rodičů s sebou již v úterý vhodné oblečení.

Rádi bychom s vaší pomocí uspořádali pro děti večeři a snídani. Předem děkujeme, pokud byste se chtěli na některé části občerstvení pro děti podílet. Uvítáme, pokud byste jídlo do školy donesli mezi 17. a 18. hodinou.
Sdílíme tabulku, kam je možné zaznamenat, zda, resp. jaké (jednoduché) občerstvení můžete pro děti přinést. Přespávání má v tuto chvíli v plánu se zúčastnit 38 dětí a 8 dospělých. Děkujeme.

Vánoční vernisáž
V pátek 20. 12. vás zveme na odpolední Vánoční vernisáž, která proběhne od 14:00 do 16:00. Děti vás provedou ukázkami svých dětských prací a projektů, ukáží vám, co jim ve škole s kamarády dělá radost. Jste zváni s námi posedět a popovídat u drobného občerstvení a zahřát se teplými nápoji. Budeme rádi, pokud přinesete pár kousků vašeho domácího cukroví na ochutnání na společný stůl.

Pokud byste se chtěli do školního programu přidat již dopoledne a přijít společně chystat občerstvení, péct cukroví nebo jen strávit delší čas ve škole s dětmi, dejte nám prosím vědět.

Provoz družiny bude tento pátek ukončen společně s Vánoční vernisáží, tedy v 16h.

Budeme se těšit na viděnou.

Zimní škola v přírodě
Rodičům přihlášených dětí na zimní ŠvP odešly v tomto týdnu informace k pobytu na horách včetně odkazů na formuláře přihlášek. Všechny dokumenty najdete také ve složce nebo vytištěné na recepci. Pokud jste vaše dítě na školu v přírodě nepřihlásili a rádo by jelo, prosím dejte nám vědět.

Platba školného
Prosíme rodiče, kteří nemají uhrazené celoroční školné, o platbu záloh na další čtvrtletí/pololetí na účet u UniCredit Bank: 1387560292 / 2700. Děkujeme.

Přeji vám pěknou adventní neděli.

Za tým školy Vela,

Katka Kuberová